Free songs
+372 53 85 95 70

Treeningutest

Pilatese treeningtundides keskendume kogu keha treeningule, kuid eelkõige tugevdame ja venitame kõiki rühi seisukohalt olulisi lihaseid. Pilatese treeningtund  koosneb soojendus-, põhiprogrammi- ja venitusharjutustest. Tunni lõpetame täieliku keha lõdvestamisega.

NB! Kui oled lapseootel, siis soovitan osaleda rasedatele mõeldud joogatundides. PilatesPluss treeningutele ootan Sind  taas peale lapse sündi niipea, kui tunned end ise valmis olevat. Keisrilõike korral oota vähemalt 2 kuud alates lapse sünnist. Oluline on “kuulata” oma keha ja lähtuda enesetundest!

Mida tähendab Pilates “Pluss” ?

“Pluss” on lisatud eesmärgiga muuta treeningtund huvitavamaks ja mitmekülgsemaks läbi erinevate harjutuste ja meetodite (sh harjutused füsioteraapiast, kontorivõimlemine, pilatese rulli kasutamine…).  Regulaarselt harrastanutele lisame aja jooksul treeningvahendid (kummilindid, hantlid, võimlemiskepid, pallid…)

Näide tunnist: “Äratame” end hiina meetodiga- patsutame ja mudime läbi kogu keha, tekitades kehas sooja surina ja energialiikumise. Seejärel teeme soojendusharjutusi ning jätkame pilatese programmi põhi,- ja vaheharjutustega. Tunni viimases osas venitame põhjalikult ja lõpetame täieliku keha-meelete lõdvestamisega- joogast pärinevas puhkeasendis- selili, suletud silmadega, “liikudes” mõttega järk-järgult varvastest peani, lõdvestades kogu keha. Ühe treeningtunni kestvus kokku on 1h ja 15min.

Pilatese harjutuste valikul lähtub treener alati treeningusse tulnud inimesest ja tema tasemest- harjutusi saab kohandada hästi vastavalt harrastajale ja tema tervisele!

Kui tihti võiks treeningus osaleda?

Soovituslik on pilatese treeningus osaleda vähemalt kaks korda nädalas (ka üks kord on parem, kui mitte midagi), kuid maksimaalselt neli korda nädalas, et vältida ülekoormust ning anda vahepeal lihastele puhkust. Treeningvabadel päevadel soovitan tegeleda aeroobse liikumisega – jalutamine, kiirkõnd, kepikõnd, jalgrattasõit, rulluisutada, talvel suusatada, uisutada jne. Oluline on leida enese jaoks meelepärane ja sobiv viis, siis tunnete sellest rõõmu, mitte kohustust!

Kas ma pean registreeruma enne treeninguid?

Treeningus osalejate arv on piiratud (max 14 in) ja selleks, et olla kindel, et treeningusse tulles koht garanteeritud oleks, registreeru palun ette.

Tulles treeningule, võta kaasa:

  • treeningmatt, mis oleks Sinust pikem, piisavalt lai (laiem sinu õlavöötmest) ning võimalusel paksemat sorti (al. 8 mm). Paremad on “kummisemast” materjalist, mis ära ei libise
  • väike rätik (vajadusel higi pühkimiseks)
  • joogivesi (soovitav)
  • pane selga võimlemiseks sobiv riietus (keha ligihoidvad, õhku läbilaskvad ja ilma lisadetailideta, näiteks retuusid/treeningtopp või särk. Treeningule ei sobi kapuutsiga rõivad
  • jalga sokid
  • pikad juuksed kinnita juuksekummiga
  • kaelakeed, kellad jm aksessuaarid segavad treeningut sooritada kvaliteeteselt. Palun eemalda need!

Veel kasulikke soovitusi…

Soovitav on mitte süüa kõhtu liiga täis paar tundi enne treeningut  ja vältida gaasilisi jooke! Kui aga kõht on siiski väga tühi, siis sobib ka tunnike-poolteist enne süüa näiteks süsivesikute rikast banaani, mis täidab hästi kõhtu ja annab energiat või veidi kaerahelbeputru marjade või puuviljdega, mis annab paraja täiskõhutunde kogu treeninguajaks. Lisatud marjad/puuviljad sisaldavad vett, kaitstes organismi treeningu ajal veepuuduse eest. Hästi sobib ka kergeks eineks jogurt (eriti Kreeka oma, mis on kergesti seeditav) ja mõned näkileivad.

Palun jõua kohale 5-10 minutit enne treeningu algust, et saaksime koos õigel ajal alustada! Kui Sul on kaasas mobiiltelefon, pane see hääletu peale.

RÕÕMSATE KOHTUMISTENI!